Ndërlidhjet

Çeku: Arrestimet – provokim i Serbisë


Ish kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, tha se arrestimet e shqiptarëve në Preshevë janë "lëvizje politike e Beogradit, që ka për qëllim kriminalizimin e luftës së UÇK-së dhe të shqiptarëve në tërësi".

Ish kryeministri Çeku, i cili tash është lider i Partisë Socialdemokrate të Kosovës, mëtutje u tha gazetarëve se "institucionet e Kosovës janë në pozicion pasiv ndaj Serbisë, derisa Serbia provokon vazhdimisht, siç është rasti me arrestimet, me trenat në veriun e Kosovës ose rasti me postën në Geraçanicë".
XS
SM
MD
LG