Ndërlidhjet

Afganistan: 5 të vdekur në sulmet vetërvrasëse


Një sulmues vetëvrasës në Kabul ka vrarë 2 persona, ndërsa plagosi 17 të tjerë, përfshirë dy ushtarë amerikanë.

Sulmi ndodhi derisa autoritetet afgane dhe forcat amerikane mbanin takimin javor në veri të Kabulit.

Në një incident tjetër, tre civilë u vranë dhe 21 u plagosën në dy shpërthime në qytetin kufitar Spin Boldak.
XS
SM
MD
LG