Ndërlidhjet

Pakistani i bënë thirrje Indisë për shtensionim


Ministria e Jashtme në Pakistan i bëri thirrje Indisë të shtensionoj raportet e acaruara muajin e fundit pas sulmeve në Mumbai. "Pakistani beson se presionet nuk e zgjidhin situatën e rëndë por vetëm e keqësojnë atë" tha ministri Shah Mahmood Qureshi. India dhe Pakistani kanë vënë në gatishmëri forcat e armatosura pas tensioneve që u shkaktuan nga sulmet në disa qytete të Indisë, që lanë të vdekur rreth 170 persona.
XS
SM
MD
LG