Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 11 militantë


Forcat e koalicionit thanë se kanë vrarë 11 militantë të dyshuar në një operacion pranë kryeqytetit afgan, Kabul.

Njoftohet se cak i operacionit ishte një komandant i militantëve, i cili kërkohej për trafikim të armëve dhe të luftëtarëve në rajon.
XS
SM
MD
LG