Ndërlidhjet

BE dërgon mision diplomatik në Gazë


Çekia që prej sot kryeson Bashkimin Evropian planifikon organizimin e një misioni diplomatik që do të shqyrtonte konfliktin në Gazë.
Kryeministri Mirek Topolanek ka deklaruar në Pragë se në përbërje të misionit do të jenë shefi për politikë të Jashtme i BE-së, Havier Solana, komisionerja për marrëdhënje me jashtë, Benita Ferrero – Waldner dhe ministrat e Jashtëm të Çekisë dhe Suedisë.
XS
SM
MD
LG