Ndërlidhjet

SHBA: Rusia dhe Ukraina të normalizojn furnizimin me gaz


Shtetet e Bashkuara kanë ftuar Rusinë dhe Ukrainën të vazhdojn bisedimet për zgjidhjen e kontestit rreth gazit.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Gordon Johndroe, ka apeluar te të dy palët "që të kenë parasysh pasojat humanitare të çfardo ndërprerje të furnizimit me gaz më këtë periudhë dimri".
Gazpromi i Rusisë gjatë ditës ka bërë të ditur se nga ndërprerë furnizimin me gaz të Ukrainës.
XS
SM
MD
LG