Ndërlidhjet

Protesta pro palestineze në botë


Mijëra njerëz në gjithë Lindjen e Mesme, në Azi dhe në Afrikë kanë protestuar kundër ofensivës izraelite në Gaza.

Në Aman të Jordanisë, ku u zhvillua një nga protestat më të mëdha u bë thirrje për të shfuqizuar traktatin e paqes Jordani-Izrael. Mijëra njerëz morrën pjesë në protestat e mbajtuara në Xhakarta të Indonezisë, në Afganistan,Turqi, Siri dhe Egjipt.

Rreth 6000 veta morrën pjesë në protestën në Teheran, ku u hodhën edhe parrulla si "Vdekje Izraelit".
XS
SM
MD
LG