Ndërlidhjet

Siria dhe Irani diksutojnë për Gazën


Presidenti i Sirisë, Bashar al Assad u takua me shefin e sigurisë kombëtare të Iranit, Saeed Xhalili për të diskutuar situatën në Gaza.

Xhalili u takua dhe me udhëheqësin në mërgim të Hamasit Khaled Mashal dhe kreun e Xhihadit islamik Ramadan Shallah.

Shtetet e Bashkuara akuzojnë Iranin dhe Sirinë për mbështetje të terrorizmit dhe organizatave terroriste.
XS
SM
MD
LG