Ndërlidhjet

Barak: Operacioni mund të zgjërohet


Ofanziva izraelite kundër lëvizjes radikale palestineze Hamas do të mund të zgjërohet për aq sa do të jetë e nevojshme, ka deklaruar ministri i Mbrojtjes së Izraelit Ehud Barak.
"Ky operacion nuk do të jetë i lehtë dhe do të zgjërohet për aq sa do të ketë nevojë", ka thënë Barak para fillimit të takimit të qeverisë së Izraelit.
Izraeli mbrëmë filloi operacionin tokësor për të marrë nën kontrroll ato pjesë të Rripit të Gazës prej nga ishte goditur me raketa nga ana e lëvizjes radikale Hamas.
XS
SM
MD
LG