Ndërlidhjet

Bagdad: 38 të vrarë në sulmin vetëvrasës


Sëpaku 38 veta janë vrarë, ndërsa 55 janë plagosur në sulmin vetëvrasës në një xhami shiite në veriperendim të Bagdadit. Shpërthimi ka ndodhur një një pikë kontrrolluese afër një xhamie në pjesën shiite të Bagdadit.
Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se në mesin e viktimave ka fëmijë dhe gra.
XS
SM
MD
LG