Ndërlidhjet

Olmert: Nuk luftojm kundër popullit palestinez


Kryeministri izraelit Ehud Olmert ka deklaruar se "Izraeli nuk lufton kundër popullit palestinez" dhe se nuk do të lejoi krizë humanitare në Rripin e Gazës.
"Palestinezët nuk janë armiqët tanë. Edhe ata janë viktima të dhunës dhe shtypjes vrastare si Izraeli nga e njejta organizatë teroriste", ka thënë Olmert duke aluduar te lëvizja radikale palestineze Hamas.
Olmert ka thënë se Izraeli do të ndihmoj për sigurimin e ushqimeve ddhe barnave për banorët e Rripit të Gazës.
XS
SM
MD
LG