Ndërlidhjet

18 palestinezë të vrarë në Rripin e Gazës


Sëpaku 19 palestinezë janë vrarë nga aksionet dhe sulmet raketore të ushtrisë izraelite në Rripin e Gazës, kanë bërë të ditur burimet spitalore palestineze.
Agjencitë e lajmeve pohojn se 18 palestinezë janë vrarë në rajonin Xhabalije dhe Behtlahije që gjenden në Rripin e Gazës.
Agjencia Rojters pohon se në mesin e të vrarëve ka edhe civilë.
XS
SM
MD
LG