Ndërlidhjet

Papa Benedikti kritikon "refuzimin e dialogut"


Papa Benedikti i XVI ka ftuar Izraelin dhe liderët palestinezë të "reagojn menjëherë për t'i dhënë fund situatës së tashme tragjike" në Rripin e Gazës.
Papa ka kritikuar "refuzimin e dialogut" që ka rezultuar me keqësimin e situatës për banorët e atjeshëm që "sërish janë viktima të urrejtjes dhe lufës".
"Urrejtja dhe lufta nuk janë zgjidhje për problemet", ka thënë Papa gjatë lutjes së të dieles.
XS
SM
MD
LG