Ndërlidhjet

BE: Të ndalen menjëherë luftimet në Gaza


Delegacioni i Bashkimit Evropian në Lindje të Mesme ka bërë thirrje për ndaljen e menjëhershme të luftimeve ndërmjet Izraelit dhe Hamasit. Deklarata u bë nga ministri i Jashtëm çek, Karel Shvarcenberg, vendi i të cilit aktualisht kryeson Bashkimin Evropian.

Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kouchner, e përshkroi të rëndë situatën humanitare në qytetin e Gazës.

Misioni i BE-së do të udhëtojë edhe drejt Jerusalemin, Ramallahut dhe Amanit.
XS
SM
MD
LG