Ndërlidhjet

Tërmet i fuqishëm në Afganistan


Një tërmet i fuqishëm ka goditur verilindjen e Afganistanit dhe Pakistanit, mëngjesin e sotëm.

Vëzhguesit gjeologjikë në Shtetet e Bashkuara thanë se tërmeti ishte i shkallës 6.0 të Rihterit. Lëkundjet janë dëgjuar deri në Islamabad, ku njerëzit dolën jashtë ndërtesave nga frika e kolapsit.

Nuk ka pasur njoftime për dëme të mëdha.
XS
SM
MD
LG