Ndërlidhjet

Obama diskuton në Kongres planin e shpëtimit


Presidenti i zgjedhur, Barack Obama, pritet të takohet me anëtarë të Kongresit, për të ndërmarrë aksione të shpejta rreth planit stimulues të ekonomisë, përmes të cilit ai shpreson të ringjallë ekonominë nga kriza.

Obama shpreson të ketë miratimin e Kongresit dhe ta nënshkruajë menjëherë pas marrjes së detyrës më 20 janar, por disa ligjvënës kanë thënë se plani nuk do të jetë i gatshëm deri në mesin e muajit shkurt.
XS
SM
MD
LG