Ndërlidhjet

Sejdiu,Thaçi: Situatë e qetë me përjashtim të veriut


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe kryeministri Hashim Thaçi vlerësuan se situata e sigurisë, me përjashtim të veriut, është e qetë dhe stabile.

Gjatë një takimi ku u bisedua për aktivitetet e institucioneve të Kosovës për këtë vit, Thaçi dhe Sejdiu kanë përsëritur "vendosmërinë e institucioneve dhe qytetarëve për krijimin e një shoqërie demokratike, në të cilën do të sundojë rendi dhe ligji", thuhet në komunikatën për shtyp të Presidencës.
XS
SM
MD
LG