Ndërlidhjet

Livni: Ofensiva pjesë e betejes kundër terrorit


Ministrja e Jashtme e Izraelit, Tzipi Livni e përshkroi ofensivën në Rripin e Gazës si pjesë e bejetës së gjatë kundër terrorit dhe ekstremizmit në rajon.
Duke folur pas takimit me një nivel të lartë të përfaqësuesve të BE-së, Livni tha se Izraeli po tenton të shmangë pasojat në njerëz si dhe të lehtësojë situatën humanitare në Gaza.

Ndërkaq ministri i Mbrojtjes, Ehud Barak ka deklaruar gjatë ditës se Izraeli do të vazhdojë me ofensivën derisa të arrijë objektivin e ndaljes së sulmeve me raketa të Hamasit në jug të Izraelit.
XS
SM
MD
LG