Ndërlidhjet

Teheran: Mijëra vullnetar të gatshëm për luftë


Agjensitë shtetërore të lajmeve në Iran njoftuan se rreth 70 mijë student janë paraqitur vullnetarë për të kryer sulme vetvrasëse me bomba kundër Izraelit, por presidenti Mahmud Ahmadinexhad nuk iu është përgjigjur kerkesës së tyre për lejimin e sulmeve. Një lider i studentëve, Esmail Ahmadi tha se studentët dëshirojnë të luftojnë kundër Izraelit dhe të ndihmojnë lëvizjen islamike Hamas.
XS
SM
MD
LG