Ndërlidhjet

Al Kaida akuzon Barak Obamën


Numri dy i grupit terrorist Al Kaida, Ayman al Zawai përmes një audio incizimi u bëri thirrje besimtarëve muslimanë të sulmojnë Izraelin dhe caqet perendimore në përgjigje të sulmeve izraelite në Rripin e Gazës. Al Zawai akuzoi presidentin e zgjedhur amerikan Barak Obama për bashkëfajësi në sulmet e Izraelit. Ai tha se Obama nuk ka bërë asgjë për të ndalur ofensivës izraelite.
XS
SM
MD
LG