Ndërlidhjet

Shtajnmajer: Rendi në Kosovë, siguri për Evropën


Shefi i diplomacisë gjermane, Frank Valter Shtajnmajer, ka deklaruar se Kosovën e pret rrugë e gjatë deri te shteti juridik.

"Rendi dhe ligji në Kosovë nënkupton më shumë siguri dhe stabilitet në Ballkanin Perëndimor dhe në tërë Evropën", deklaroi Shtajnmajer në një intervistë për gazetën çeke Pravo.

XS
SM
MD
LG