Ndërlidhjet

Turqi: Arrestime masive


Policia turke ka ndaluar 40 persona nën dyshimin se kanë marrë pjesë në përpjekjet për grusht-shteti.

Policia bastisi dhe shtëpinë e ish prokurorit të përgjithshëm, i cili kohë më parë kishte dërguar para drejtësisë partinë në pushtet për shkak të rrënjëve të saj islamike.
XS
SM
MD
LG