Ndërlidhjet

Presidenti Bamir Topi viziton Kosovën


Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, do të mbërrijë sot në Prishtinë për një vizitë zyrtare. Ai do të takohet me personalitetet më të larta vendore dhe ndërkombëtare.

Vizita do të fillojë me pritjen që do t'i bëjnë presidenti Sejdiu dhe kryeministri Thaçi para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës me ceremoninë e Gardës së Kosovës. Kjo është vizita e dytë e presidentit Topi në Kosovë.
XS
SM
MD
LG