Ndërlidhjet

Nga moti i ftohtë vdiqën 6 vetë


Në shumë vende të Evropës moti tejet i ftohtë ka shkaktuar vdekjen e 6 personave.

Në Gjermani një femër e pa strehë ka vdekur nga të ftohtit në vendin Trier, afër kufirit me Luksemburgun.

Në Poloni, gjatë dy ditëve të fundit, nga të ftohtit kanë vdekur së paku 5 vetë.

Në Kosovë të ftohtit dhe bora e madhe kanë shkaktuar probleme në trafik.
XS
SM
MD
LG