Ndërlidhjet

Një tërmet 4.9 shkallësh goditi Maqedoninë


Autoritetet thonë se një tërmet me intensitet 4.9 shkallë ka goditur Maqedoninë, por nuk është raportuar për lëndime apo dëme.

Instituti Sizmologjik tha se tërmeti ndodhi në orën 13:04, me epiqendër afër qytetit të Gostivarit.

Tërmeti i sotëm është ndjerë në Shkup dhe në Maqedoninë perëndimore.
XS
SM
MD
LG