Ndërlidhjet

OKB: Goditet kamioni me ndihma dhe vritet shoferi


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët palestinezë, thotë se forcat izraelite kanë hapur zjarr ndaj një kamioni, që sillte ndihma në Gaza, duke vrarë shoferin.

Sips kësaj agjencie, kamioni me ndihma ishte qëlluar gjatë pauzës në ofensivën izraelite, për të lejuar furnizimin me ushqime dhe karburante në territorin që udhëhiqet nga Hamasi.

Armata e Izraelit tha se po zhvillonte hetime për indcidentin në veri të Gazës.
XS
SM
MD
LG