Ndërlidhjet

Pakistan: Vritet shefi i Al Kaidës


Zyrtarë amerikanë të kundërterrorizmit kanë pohuar se shefi i operacioneve të Al Kaidës në Pakistan dhe ndihmësi i tij kryesor janë vrarë. Besohet se ata ishin mes të tjerash përgjegjës për sulmin në hotelin Marriot në Islamabad, shtatorin e shkuar, që la të vdekur 55 veta.

Agjencia Reuters raporton se burimet amerikane kanë pranuar vetëm se të dy drejtuesit e rrjetit terrorist e kanë humbur jetën në Vaziristan, rajon në kufirin pakistanezo-afgan.
XS
SM
MD
LG