Ndërlidhjet

Biden, turne në Azi


Zëvendëspresidenti i ardhshëm amerikan Joe Biden ka mbërritur në Islamabad, që është ndalesa e parë e turit të tij në Azinë Jugore. Bisedimet me zyrtarët më të lartë pakistanezë do fokusohen tek tensionet mes Indisë dhe Pakistanit si dhe në luftën e drejtuar nga SHBA-ja kundër terrorizmit.

Vizita e Biden zhvillohet dy javë para se ai të marrë postin.
XS
SM
MD
LG