Ndërlidhjet

Jakovlef: Incidentet në Mitrovicë – dhunë urbane


Komandanti i sektorit verior të KFOR-it, Mishel Jakovlef, vlerësoi sot se incidentet e fundit në pjesën veriore të Mitrovicës ishin "dhunë urbane", që sipas tij, ndodhë edhe në vendet e tjera të botës.

Gjenerali Jakovlef vlerësoi se situata në këtë pjesë të qytetit prej 30 dhjetorit është e tensionuar, por këtë javë është shënuar përmirësim.

Sipas fjalëve të tij, KFOR-i ka intervenuar fuqishëm dhe në mënyrë efikase.
XS
SM
MD
LG