Ndërlidhjet

Zgjedhjet në Maqedoni mbahen më 22 mars


Liderët e katër partive më të mëdha në Maqedoni (WMRO-DPMNE, LSDM, BDI, PDSH) janë pajtuar që zgjedhjet presidenciale dhe ato lokale të mbahen më 22 mars, tha kryeministri Nikolla Gruevski.

Ai mëtutje theksoi se votimet do të mbahen sikur deri tash dhe nuk do të jenë elektronike. "Këtë opsion do ta shqyrtojmë për zgjedhjet e tjera", tha Gruevski.
XS
SM
MD
LG