Ndërlidhjet

Konfirmohet mbajtja e zgjedhjeve në Maqedoni


Zgjedhjet presidenciale dhe lokale në Maqedoni do të mbahen më 22 mars, ka bërë të ditur presidenti i Parlamentit të këtij vendi Trajko Veljanovski.
Ky vendim që është kumtuar dje me këtë kumtesë të Veljanovksit konfirmohet edhe në formë zyrtare.
XS
SM
MD
LG