Ndërlidhjet

Evropë: Protesta kundër ofensivës izraelite


Demonstruesit në disa qytete në Evropë janë tubuar sot për të protestuar kundër fushatës ushtarake izraelite në Rripin e Gazës.

Në Londër, sipas policisë, afro 12 mijë vetë kanë protestuar dhe marshuar drejt ambasadës izraelite.

Demonstrata të ngjashme janë mbajtur edhe Athinë, Berlin, Budapest, Paris dhe Sarajevë.
XS
SM
MD
LG