Ndërlidhjet

Vazhdon dhuna në Gaza


Tanket dhe aeroplanët kanë goditur fuqishëm sot Qytetin e Gazës pas paralajmërimeve të Izraelit se do të eskalojë luftën kundër lëvizjes islamike Hamas.
Mjekët thonë se tre palestinezë janë vrarë dhe dhjetra të tjerë janë plagosur nga tanket izraelite dhe sulmet ajrore.
XS
SM
MD
LG