Ndërlidhjet

Islamabad: Luftime në kufirin me Afganistanin


Qindra militantë kanë sulmuar forcat e sigurisë palestineze në kufi me Afganistanin. Për pasojë kanë mbetur gjashtë ushtarë të vrarë dhe rreth 40 militantë. Javën e kaluar presidenti i Afganistanit Hamid Karzai dhe ai pakistanez Asif Ali Zardari u zotuan për të luftuar terrorizmin dhe ekstremistët.
XS
SM
MD
LG