Ndërlidhjet

Kairo: Delegacioni i PE-së viziton Gazën


Një delegacion i Parlamentit Evropian ka hyrë sot në Rripin e Gazës, për të vlerësuar situatën e krijuar nga ofensiva izraelite.

Delegacioni do t'i vizitoj spitalet dhe kampet për të zhvendosurit.

Vizita në territoret palestineze, zgjatë deri nesër. Pastaj, pritet raporti për situatën në Rripin e Gazës, që do t'i paraqitet Parlamentit Evropian.
XS
SM
MD
LG