Ndërlidhjet

BE: Rusia s'ka arsye të mos furnizojë Evropën


Bashkimi Evropian nuk sheh arsye për Rusinë të mos rifillojë furnizimin me gaz të Evropës përmes Ukrainës. Por, dje Rusia akuzoi Ukrainën për ndryshimin e marrëveshjes dhe e shpalli atë të pavlefshme. Ministri çek i energjisë, Martin Riman konfirmoi sot se Ukraina ka nënshkruar prap dokumentin.
XS
SM
MD
LG