Ndërlidhjet

Kryediplomati turk Ali Babacan po viziton Kosovën


Ministri i jashtëm turk, Ali Babacan, është duke vizituar Kosovën. Ai do të takojë udhëheqësit më të lartë vendorë dhe ndërkombëtarë.

Gjatë qëndrimit në Prishtinë të ministrit Babacan do të nënshkruhet një marrëveshje bashkëpunimi mes Turqisë dhe Kosovës si dhe një marrëveshje për heqjen e vizave për qytetarët e të dyja vendeve.
XS
SM
MD
LG