Ndërlidhjet

Vazhdojnë luftimet në Gaza


Ushtarët izraelitë u përleshen sot në mëngjes me luftëtarët e Hamasit në qytetin e Gazës, si dhe bombarduan një enklavë në kufirin jugor me Egjiptin.
Presidenti i autoritetit palestinez Mahmud Abas tha se ofensiva e izraelit po bëhet më e egër ndërkaq numri i viktimave por rritet. Burime shëndetësore palestineze thonë se rreth 70 persona janë vrarë dje duke ngritur numrin e viktimave në rreth 1 mijë si dhe 4 mijë të plagosur.
Dhjetë ushtarë izraelit dhe tre civilë janë vrarë nga sulmet me raketa që nga përshkallëzimi i dhunës.
XS
SM
MD
LG