Ndërlidhjet

Negociatorët: Hamas të pranojë armëpushimin


Negociuesit egjiptianë kanë shtyrë grupin palestinez Hamas të pranojë propozimin për armëpushim në Gaza, derisa sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon, viziton rajonin për t'iu bashkuar përpjekjeve diplomatike në zgjidhjen e krizës. Para se të niset për ne Egjipt, Ban, u bëri thirrje Izraelit dhe Hamasit të pranojnë rezolutën e armëpushimit si dhe të lejojnë ndihmat humanitare në Gaza.
XS
SM
MD
LG