Ndërlidhjet

Banka Evropiane ul interesat


Banka Qëndrore Evropiane ka zvogëluar interesat me 2%. Kjo është hera e katërt brenda tre muajve të fundit që banka në fjalë ul interesat.

Ky hap vjen në kohën e rënies së inflacionit dhe përhapjes së recesionit në eurozonë.
XS
SM
MD
LG