Ndërlidhjet

Bushi mban fjalimin e lamtumirës


Presidenti amerikan George Bush do të mbajë mesnatën e sotme fjalimin e lamtumirës, vetëm pesë ditë para se t'i përfundojë mandati.

Përpara fjalimit, Bushi do të flasë dhe në Departamentin e Shtetit në një ceremoni ku do flitet për të arriturat e administratës Bush.

Bush ia dorëzon detyrën presidentit të zgjedhur Barack Obama më 20 janar.
XS
SM
MD
LG