Ndërlidhjet

Ateron aeroplanin në lum, shpëton 155 pasagjerë


Piloti i aeroplanit që shpëtoi 155 pasagjerët në Nju Jork është përshendetur si hero pasi ateroi në lumin Hudson. Zyrtarët thonë se 155 pasagjerët dhe ekipi që ishte në bord shpëtuan pas evakuimit që u bë në lumin ku ateroi aeroplani. Nuk ka pasur të lënduar. Autoritetet kanë thënë se motori i fluturakës u shkatërrua pasi u përplas me një tufë të zogjëve menjeherë pas ngritjes nga toka. Piloti u detyra ta aterojë aeroplanin në lum për t'i shpëtuar katastrofës.
XS
SM
MD
LG