Ndërlidhjet

Kabul: Sulmohet ambasada e Gjermanisë


Një sulm me bombë ka pasur për cak ambasadën gjermane në Afganistan. Agjencitë e lajmeve njoftojnë për tre civilë të vrarë nga ky sulm. Burimet amerikane raportojnë për një ushtar të vrarë.

Zyrtarët afganë pohojnë se sulmi ishte vepër e një atentatori vetvrasës.

Si pasojë e sulmit ambasada gjermane dhe një numër automjetesh janë përfshirë nga flakët.
XS
SM
MD
LG