Ndërlidhjet

Guantanamo: Lirohen 6 të burgosur


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se ka liruar gjashtë të burgosur nga burgu i Guantanamos. Ata u dërguan në shtëpitë e tyre në Irak, Afganistan dhe Algjeri. Të burgosurit e dyshuar për terrorizëm u liruan pas rishikimit të dosjeve kundër tyre. Rreth 250 të burgosur mbahen në Guantanamo të Kubës. Presidenti i zgjedhur Barak Obama ka premtuar mbylljen e burgut.
XS
SM
MD
LG