Ndërlidhjet

Pakistan: 15 militantë të vrarë


Ushtria e Pakistanit tha se forcat e sigurisë kanë vrarë 15 militantë gjatë vërsuljeve në rajonin e trazuar fisnor në veriperëndim të vendit, që kufizohet me Afganistanin.

Zona e përleshjeve ndodhet afër rajonit ku trupat e Pakistanit e kanë luftuar Al Kaedan dhe kryengritësit talebanë në fushatën, në të cilët thuhet se janë vrarë më shumë se 1.700 kryengritës.
XS
SM
MD
LG