Ndërlidhjet

Incident në Çeçeni


Përleshjet në rajonin e Çeçenisë kanë lënë të vdekur dy persona dhe një polic të plagosur. Zyrtarët njoftuan se ngjarja ka ndodhur në kryeqytetin Grozni. Ushtarët dhe policët rus rregullisht sulmohen në Çeçeni në të cilën u zhvilluan dy luftëra që nga rënia e Bashkimit Sovjetik.
XS
SM
MD
LG