Ndërlidhjet

Sot nënshkruhet marrëveshja Rusi-Ukrainë


Ukraina dhe Rusia shpresojnë të nënshkruajnë sot marrëveshjen për vazhdimin e furnizimit me gaz të Evropës. Kryeministri Putin dhe ajo ukrainase Timoshenko punuan në kornizën bazë të marrëveshjes. Sipas marrëveshjes Rusia do të dërgojë në Ukrainë gazin me 20 përqind zbritje. Mosmarrëveshjet midis dy vendeve lanë disa vende evropiane pa gaz për më shumë se 2 javë.
XS
SM
MD
LG