Ndërlidhjet

Papa: Obama të synoj paqe dhe mirëkuptim


Në vigjilje të inaugurimit të presidenti të zgjedhur amerikan, Barack Obama, Papa Benedikti i 16-të sot i ka dërguar atij një mesazh duke i bërë ftesë që të synoj "mirëkuptim, bashkëpunim dhe paqe" ndërmjet vendeve.

Tashmë në Uashignton praktikisht ka filluar ceremonia e inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Barack Obama, ndërsa kulmi i saj pritet të jetë aty kah ora 18:00, sipas kohës së Evropës së Mesme, kur zoti Obama e jep betimin presidencial.
XS
SM
MD
LG