Ndërlidhjet

Berlusconi ofroi të punojë me presidentin Obama


Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ofroi që të punojë me presidentin e ri amerikan, Barack Obama, për krizën financiare, për konfliktin në Lindjen e Mesme dhe në Afganistan.

Këto komente, zoti Berlusconi i bëri duke e paraqitur mesazhin përshëndetës për Barack Obamën.

Ai theksoi "rëndësinë e punës së përbashkët të menjëhershme për t'u ballafaquar me sfidat aktuale".
XS
SM
MD
LG