Ndërlidhjet

Bagdad: 4 të vdekur në sulmin kundër dekanit


Një automjet bombë, i cili kishte për shënjestër një dekan të universitetit, shkaktoi vdekjen e katër njerëzve dhe plagosjen e rreth 10 të tjerëve në Bagdad.

Policia tha se shpërthimi i sotëm e goditi autokolonën e Ziyad al-Ani, anëtar i Partisë Islamike, fraksionit më të madh sunit në parlament.

Al-Ani kaloi pa pasoja në shpërthimin, i cili ndodhi sapo ai u largua nga universiteti Islamik në lagjen Aldhamiya.
XS
SM
MD
LG